×
»
Antek Witkowski

Tak bardzo chciałbym chodzić!

REHABILITACJA SZANSĄ DLA ANTKA

  • Imię: Antoś
  • Wiek: 3 lat                    
  • Miasto: Augustów
  • Choroby: mózgowe porażenie dziecięce pod postacią zespołu piramidowego czterokończynowego oraz małogłowie
  • Cel: intensywna rehabilitacja i udział w turnusie rehabilitacyjnym
  • Rodzice przesłli dokumenty potwierdzające autentyczność opisu zbiórki

 

APEL RODZICÓW

Antoś urodził się niedotleniony  z powodu owinięcia pępowiną, otrzymał 6 punktów w skali Apgar. Nasz synek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią zespołu piramidowego, co oznacza że na osi głowa-tułów ma obniżone napięcie mięśniowe, a w kończynach zmienne. U Antosia stwierdzono również małogłowie i od marca 2017 pojawiły się drgawki pojawiło się podejrzenie padaczki - został skierowany do dalszej diagnostyki. Antek nie chodzi, ale jest pogodnym chłopcem, na razie nie mającym świadomości swoich ograniczeń fizycznych, lecz bez dodatkowych działań to zapewne się zmieni. Antek musi być intensywnie rehabilitowany, a to jest bardzo trudne, gdyż w naszym mieście nie ma rehabilitacji dla dzieci w ramach NFZ. Potrzebna jest mu intensywna rehabilitacja – fizjoterapia oraz rehabilitacja logopedyczna. W ramach naszych możliwości wozimy synka prywatnie na zabiegi rehabilitacyjne, ale możliwości finansowe są ograniczone – mama Antka nie pracuje – zajmuje się synkiem na pełen etat. Doskonałym sposobem na przyspieszenie efektów rehabilitacji są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, gdzie ilość godzin rehabilitacji jest bardzo duża, a jej zintensyfikowanie przynosi bardzo dobre rezultaty. Aktualnie zbieramy na taki turnus, ale jego koszt przekracza nasze możliwości finansowe gdyż to - 4800zł.

Proszę pomóżcie naszemu synkowi w walce o lepsze życie!

 

NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?

Aktualnie zbieramy środki na:

  • fizjoterapię
  • rehabilitację logopedyczną
  • wyjazd na turnus rehabilitacyjny

https://szlachetnygest.pl/public/cke_galeria/images-5.jpeg Czy wiesz, że: nasza Fundacja nie wypłaca gotówki podopiecznym, tylko rozlicza faktycznie poniesione koszty związane z leczeniem. Dzięki temu Darczyńcy mają gwarancję, że środki przez nich przekazane pomogły i zostały wykorzystane zgodnie z celem zbiórki.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczącej zbiórki lub chcesz pomóc w inny sposób skontaktuj się z nami email: fundacja@szlachetnygest.pl lub telefonicznie 22 398 80 85

Zapisz mnie na newsletter:

Bądź na bieżąco:

Top